Fason Sabun Üretimi | Sabunaria Doğal Sabun Dükkanı

Fason Sabun Üretimi

LOGO TASARIMLARI İLE ETİKETLEME

Firmanızın ve kuruluşunuzun ihtiyaçlarını kaliteden ödün vermeden talepleriniz doğrultusunda karşılamaktan mutluluk duyarız. Sabunaria, firmanızın büyüklüğüne ve kalitesine yakışır hizmet anlayışı ile çözüm odaklı ve müşteri memnuniyeti ilkesine dayanarak taleplerinizi hızlı şekilde karşılamaktadır. Kullanılan malzeme kalitesinden lojistik sevkiyata kadar titizlikle yürüttüğümüz çalışmalarımız ile siz değerli müşterilerimize ayrıcalığı her daim hissettirmekteyiz. Firmanızın bilgileri ve logo tasarımları ile etiketleme yapmakla beraber isteğe göre etiketsiz üretim yaparak firmaların kendi öz çalışmalarına olanak sağlamaktayız. Kaliteli hammadde, doğru orantılı formül ve ısı-nem bileşenlerini en ince ayrıntısına kadar disiplinle ürettiğimiz doğal sabunlarımız sizlerin markası altında gerek mağazalarınızda gerekse müşterilerinizin raflarında yerini almaya hazırdır.

İlk dokunuş özeldir çünkü insan özeldir. Üretimlerimizde birçok yağ çeşitliliği ile vücudun gereksinim duyduğu mineral ve vitaminleri koruyarak hizmetlerimizi sunmaktayız. Üretim yapmak sıradan görünse de üretim aşamalarında gerçekleşen etkenler, hammadde kalitesi vs. satış ve satış sonrası durumlarında sıkıntısız aşılmasını ve müşteri memnuniyetini ortaya koymasını sağlamaktadır. Farkındalık ile sıradanlığı ayırt etmek için Sabunaria kalitesine sizleri davet ediyoruz.

Fason Üretimi

Sık sık karşılaştığımız sorulardan biri fason üretim yaptırmam mümkün mü sorusudur. Bir işletmesi yada şirketi olan yani yasal olarak vergi mükellefi olan herkes kendi markasına ait fason üretim yaptırabilir. Ancak kozmetik ürünler için fason üretimi yaptırmanın bir takım bürokratik işlemleri vardır.


Vergi Mükellefi Olunmalıdır

Kendi markanıza doğal sabun üretimi yaptırmak istiyorsanız ilk olarak kayıtlı bir şirketinizin yada işletmenizin olması gerekmektedir.

Fason Sözleşmesi

Sabun üreticisi ile aranızda detayları ve şartları üzerinde anlaştığınız bir fason sözleşmeniz olmalıdır. Bu fason anlaşmasında üreteceğiniz doğal sabunların yada cilt bakım ürünlerinin listesi, formülleri, fiyatları, ödeme şartları, iade şartları vb gibi maddeler titizlikle kararlaştırılmalı ve imzalanmalıdır.


Sorumlu Teknik Eleman Atanmalı

Sağlık Bakanlığı ile işlemlerinizi yönetecek, ürün dosyalarınızı hazırlayacak, doğal sabun çeşitlerini Sağlık Bakanlığı sistemine girecek ve teknik anlamda size destek sağlayacak bir sorumlu teknik elemanınız olmalıdır. Eczacı yada kozmetik sektöründe en az iki yıl çalışmış olmak şartıyla kimyager, kimya mühendisi, biyolog veya mikrobiyologlar sorumlu teknik eleman olarak işletmelerde çalıştırılabilir.

Maliyetler

Eğer kozmetik ürünleri için fason üretim yaptıracaksanız en kafa karıştırıcı noktaların başında maliyet gelmektedir. Genelde büyük ve uzun soluklu işlerde kozmetik üreticileri kendi bünyelerinde yapılan anlaşmanın boyutuna ve içeriğine göre masrafları üstlenmektedir. Çıkaracağınız ürünlerin Sağlık Bakanlığına bildirimini yapacak olan sorumlu teknik elemanın istenilen şartları taşıması gerekmektedir. Sorumlu teknik elemanınızı tam gün olarak çalıştırmak zorunda değilsiniz. Kendi aranızda belirleyeceğiniz gün sayısı ve saat olarak anlaşmanızda belirtmeniz gerekmektedir. Sorumlu teknik elemanın aylık ücretleri yaklaşık 500 tl – 2000 tl arasıdır. Ürettirmiş olduğunuz fason ürünleriniz piyasada olduğu sürece sorumlu teknik elemanınız olmak zorundadır.

Sisteme sorumlu teknik eleman olarak atanması yapıldıktan sonra ürettireceğiniz doğal sabun çeşitlerinin girişleri yapılmaya başlanır. Bu girişler için genelde ücret talep edilmez. Ancak girişi yapılan ürünler için Kozmetik Ürün Güvenlik Değerlendirme dosyası hazırlanması gerekmektedir. Bu değerlendirme dosyasını imza yetkisi olan hazırlamaya yetkili kişilerce imzalanıp hazırlanması gerekmektedir. Bu dosya için genellikle 250 tl ile 1500 tl ye kadar dosya başına ücret talep edilmektedir. Her ürün için ayrı dosya hazırlanır ve ürün sayısı arttıkça genelde ücret düşer. Ancak ürettirilecek ürünün spesifik özellikleri fiyata etki edebilir. Kozmetik Ürün Güvenlik Değerlendirme dosyası önemli bir dosyadır ve her üreticinin ürettiği ürünlerinin ve fason ürün yaptıranlarının ürettirdiği ürünlerinin bu dosyası olmak zorundadır.

Bu dosyanın içerisinde ; Kozmetik ürün güvenlik değerlendirme formu, Ürettiğiniz kozmetik ürünlerin yada fason üretim yaptırdığınız ürünlerin MSDS raporları , analiz raporları, gerekli ise sertifikalar, kullanılan hammaddelerin MSDS raporları, analiz raporları, alerjenleri vs dökümanlar bulunur.

Fason üretim yaptırmış olduğunuz doğal sabunların her biri için MSDS sertifikası hazırlatmanız ve Sağlık Bakanlığının istemiş olduğu analizleri de yaptırmış olmanız gerekmektedir.

Kısaca belirtmek gerekirse: kendi markanıza doğal sabun üretimi yaptırmak istediğinizde, kendi markasına üretim yaptıracaklar aynı üreticiler gibi sorumlu teknik eleman atamalı, her bir ürün için Sağlık Bakanlığına bildirim yapılmalı ve dosyalar hazırlanmalıdır. İleride yapılacak ihracatlar için gerekli belgelerde ve sertifikalarda temin edilmelidir.

Örnek olarak belirtecek olursak ; 10 çeşit doğal sabun için yapmanız gereken masraf yaklaşık 5000 tl – 10.000 tl arası olacaktır. Aynı zamanda ek olarak sorumlu teknik eleman aylık ücretini de sigortası ile birlikte maliyete eklemeniz gerekmektedir. Her doğal sabun yada cilt bakım ürünü ekledikçe yukarıda istenilenleri o ürün için tekrar yapmanız gerekmektedir.

Bugün sipariş verin


Uygun toptan fiyata yüksek kaliteli doğal sabun almak için lütfen iletişime geçiniz.


İLETİŞİME GEÇİN